5 Nisan 2013 Cuma

Köklerimi söktüm...

Yıllardır kök saldığım tüm güvenli alanlarımdan teker teker söküyorum köklerimi. Bencilliği ile beni boğan sevgiliden ayrılalı tam tamına bir yıl, yüzünü son görüşümün üstündense aylar geçti. Onunla başlayan yaprak dökümü, beni boğan, üzen ve içsel anlamda beni öldürdüğünü düşündüğüm her kökü de teker teker sökmeye başlamama ön ayak oldu.

Önce O 'nu tam anlamıyla söküp almak gerekti, ama o kısmı kolay olmadı, hala da kolay olmuyor aslında. Ama sonuçta başlanmış yol, bitmiş yoldur da aynı zamanda (en azından benim için öyle. Zor da olsa, çok tökezlesemde, düşüp günlerce kalkamasam da, her şey o adımı o yola atana kadar vazgeçilebilir benim hayatımda. Attıktan sonra ne olursa olsun bitireceğimi ve amacıma ulaşacağımı bilir, inanırım).

İşe istifamı vermekle başlamak, bir taşla iki kuş vurmak anlamına geliyordu. Ben de vurdum... Şansım yaver gitti ve şartlarımı çok değiştirmediğim ve hatta daha insancıl şartlara sahip bir iş buldum. Bir bahaneyle etrafımdaki riyakarlıklardan, sahte gülüş ve samimiyetten, beni öldürdüğünü,çürüttüğünü düşündüğüm, beni ben olarak kabul etmeyen ve etmek istemeyen herkesten çekip aldım kendimi.

30 'lu yaşlarda, gerçekten de kişinin kendine verdiği değer gerçekten de artıyor galiba.

Büyüyor musun? Yoksa, bu yaşlara geldiğinde devrilen her bir gün, hayat ve benliğin daha da mı değerleniyor insanın kendi gözünde?

Yukarıdaki soruların cevapları sizler için nasıldır bilemem ama, hayata durup bakmaya başladığınız yerde yeni yeni anlamaya başladığınız benliğinizle buluşabildiğinizden, 30 'lu yaşlar güzel...

Hele bir de aldığınız büyük riskler, küçük küçük mucizeleri birleştirip, size yep yeni hayatınızda ardı arkası kesilmeyen mutlulukları daim kılmaya başlamışsa...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder